Senaste IOK nyheterna

Biljetter säljs i Mitum 4-8 April, men registrera ditt lag redan nu.
De lag som registrerar sig innan sista mars erhåller x-antal bonuspoäng till tentamen.


Den Internationella Otympliga Kommitén (IOK) har nu tagit beslutet att Otympliga spelen 2011 kommer hållas i Umeå! Stolta arrangörer är detta år (och varje år) Piraya Party Providers.
V A D    Ä R    O S ?
OS, eller de Otympliga Spelen som det egentligen heter, är en tävling i dagarna tre som annordnas av piraya. Vem som får äran och lyckan att ta hem det stora priset avgörs på lördagen med traditionella OS-grenar. De finns två ärofyllda moment man kan vinna i under OS, först och främst själva OS-titel men det finns ett lika viktigt pris att vinna om man kanske inte är den inbitna vinnartypen, Best in show.

N Ä R    Ä R    O S ?
Otympliga Spelen 2011 går av stapeln den 14-16 april 2011.

V A D    K O S T A R    D E T ?
Det kostar 500 kr/person för hela OS, vill man endast gå på utvalda tillställningar så köper man biljett i MITUM när de säljs.